• Ania P

Gładkie?Piankowe?Z wypustkami?


Pewnie każda z nas stała przed tym wyborem :) Czy są jakieś różnice między tymi kołami? Jedno jest piankowe gładkie, drugie plastikowe z masującymi kulkami, trzecie piankowe z wypustkami, a czwarte prosto od Hulanki :) Koła piankowe dzielą się na dwie grupy; te z wypustkami i te gładkie. Zarówno na hula gładkim jak i z wypustkami możesz wypracować brzuch i pozbyć się tkanki tłuszczowej. Trzecim rodzajem są hula hop plastikowe z kulkami. Nie jestem zwolenniczką tego koła. Osobiście zaczynałam na hula 1.2 kg 100 cm średnicy. Po 2 miesiącach kręcenia (-30cm w obwodach brzucha) przestałam czuć obciążenie i zaczęłam poszukiwania czegoś cięższego. Jedyne wtedy koło jakie znalazłam to właśnie ta plastikowa "osa". Z opisu wynikało, że będzie ważyło 1,8 kg i będzie miało 110 cm średnicy. Po złożeniu koła wydawało się olbrzymie. Sama mam 180 cm, ale to koło naprawdę było ogromne. Przede wszystkim jego szerokość odbiegająca od klasycznego koła. Na jego wewnętrznej części znajdowało się kilkadziesiąt sylikonowych wypustek ustawionych w dwóch rzędach. Co mnie zdziwiło podczas pierwszego kręcenia? To, że rozłożenie ciężaru plastikowego hula drastycznie różni się od klasycznego. Nie czułam, że kręcę cięższym hula a wręcz przeciwnie. Dodatkowo równo obijało mi żebra i kolce biodrowe co powodowało dygnięcia podczas ich obijania ;D Po pierwszej próbie kolejnego dnia wyszły siniaki mimo to stwierdziłam że dam mu szansę. Mimo tego że piankowym kręciłam już 3 miesiące po tym kole wciąż miałam nowe krwiaki. Ostatecznie plastiku się pozbyłam i odnalazłam w sklepie w uk piankowe 100 cm hula o wadze 2,1 kg. Jest ono ze mną do teraz już ponad dwa lata. W Polsce ciężko z dostępnością takiej wagi dlatego zdecydowałam się sama takie produkować. Krótkie podsumowanie:

1. Pianka gładka vs Pianka z Wypustkami - Nie ukrywam, w hula najważniejsza jest regularność, a pomiędzy tymi dwoma kołami nie ma aż takiej znaczącej różnicy by miało to wpływać na efekty kręcenia.

2. Plastik z kulkami - zdania na temat tego koła są podzielone. Jedni chwalą inni nie :)

Moim zdaniem to hula może przyczynić się do utraty tłuszczu na brzuchu ale mniej wymodeluje mięśni. Jest raczej formą masażu, która pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Także jeżeli szukasz hula do mocniejszego treningu brzucha to polecam klasyczne obciążone koło

3. Jeżeli chodzi o koła Hulanki-Anki jest to gładka plastikowa gruba rura, obciążona specjalnym granulatem, który nie zbryla się, nie przesypuje i nie robi hałasu :) Wagę i średnicę dobierasz idealnie pod siebie. Rodzaj zdobienia i kolory wybierasz również sama :)

Nie ważne od jakiego hula zaczniesz, ważne jest czy będziesz regularnie kręcić, zwracać uwagę na to co zjesz i pić minimum 2 litry wody.


153 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie